* Sobota: 9:00 – 18:00
* Cena: 65 €
* Lektor: Gabriela Sagálová
Info:

Bylinky sú veľmi široká oblasť skúmania a pozorovania, môžeme ich vnímať z rôznych uhlov pohľadu. Pozývame Vás, aby ste si mohli obohatiť svoje poznatky a nazreli na kúzla bylín trochu INAK.
Na workshope BYLINKY INAK si povieme viac o ich zložení, spracovaní a použití. Ako môžem z tej istej bylinky vytiahnuť a využiť pre seba jej rôzne účinky, vzhľadom na to čo moje telo práve teraz potrebuje? Ako a prečo sa od seba odlišuje účinkami tá istá bylinka vzhľadom na to kde rastie?

* STANOVISKO BYLÍN – aký je rozdiel v zložení bylinky, v súvislosti s tým na akom mieste rastie. Ako na ňu vplýva prostredie v ktorom rastie. Povieme si ako sa mení skladba obsahu prvkov (prvkov z periodickej tabuľky) danej bylinky, podľa toho či rastie na slnečnom mieste alebo v tieni, či rastie v horskom prostredí alebo v dolinách či nížinách.

* PRÍPRAVA BYLÍN – povieme si aký je rozdiel v účinku bylinky vzhľadom na to ako si ju spracujeme a pripravíme. Podľa toho ako si konkrétnu bylinku pripravím (odvar, zápar, kúpeľ, tinktúra, masť…atď) aktivujem látky ktoré bylinka obsahuje a vytiahnem z nej to čo práve potrebujem pre svoje telo.

* VÝROBA MASTÍ – aký je rozdiel v účinku masti podľa toho, koľko ohrevov pri výrobe mastí spravím. Čo potrebujem vytiahnuť alebo akú látku môžem aktivovať z bylinky z ktorej pripravujem masť?

* JEDOVATÉ BYLINKY – povieme si o bylinkách ktoré sú jedovaté a ako si vieme tými jedmi z bylinky odstrániť jedy ktoré sú v nás.