KDE: ALMA štúdio
KEDY: 29.marca 2020
ČAS: 9:30 – 17:30 
CENA: 275 € 
LEKTOR: Barbora Sihelská 
O workshope:

Mohendžodáro kurz intenzívny – 6 nedeľných stretnutí od 9:30 – 17:30 hod. (obedňajšia prestávka 1 hodina)

Termíny: 6 nedeľných stretntí (spolu 42 hodín) 29.3., 5.4., 19.4., 3.5., 10.5., 24.5.

Mohendžodáro je ucelený systém cvičení a meditácií, určený výhradne ženám.
Prostredníctvom jednotlivých ásan, meditácií a cez spoločné zážitky a zdieľanie v skupine vedie ženu do svojho vnútra. Ukazuje jej, že má v sebe hlbokú intimitu, ktorá sa prejavuje v spoločnosti ostatných žien. Aby žena mohla byť skutočná a prebudená, potrebuje prežiť samú seba.

Pomocou dynamiky panvového dna, vizualizácií a dychových cvičení sa na kurze naučíme prebudiť a rozdýchať energiu v panve a vedome ju priviesť do celého tela.


Čo kurz prináša?

– SEBAROZVOJ

Tantrické jemné sebapoznávacie techniky NO MIND, aktívne OSHO meditácie a špeciálne ženské meditácie MOHENŽODARO, spontánny tanec, tóny kontaktnej improvizácie, nové zážitky, nové vedomosti o živote, nové skúsenosti a náhľad od iných žien, čas pre seba, radosť, relax, pohodu, spokojnosť, uvoľnenie, priateľstvá a inšpirácie

– VITALITU

Intenzívne prekrvenie oblasti malej panvy (maternice, vaječníkov, močového mechúra a celej vagíny) a panvového dna, prevenciu vzniku myómov a cýst v oblasti vaječníkov a maternice, opakovaných zápalov alebo výtokov z pošvy, nárast libida a pomoc pri otehotnení, spevnenie a vzpruženie steny vagíny, odstránenie problémov s nežiadúcim únikom moču, aktivitu žliaz s vnútorným vylučovaním a tým zvyšenie produkciie estrogénov, mladistvý vzhľad a zdravie

– INTIMITU

Bezpečný kruh, dôveru, prijatie a slobodu vyjadriť sa, vzájomné zdieľanie a prepojenie

Ako je kurz rozvrhnutý?

1.stretnutie

Dynamika panvového dna, domáca terapia pre posilnenie svalstva v oblasti panv. dna ako predpoklad pre cvičenie s jóni vajíčkom, zoznámenie sa s tantrickými technikami – aktívne meditácie v pohybe, kundalini energia, zemská a sexuálna energia.

2.stretnutie

Ásana archetyp KRÁSKY s protipólom , otvorenie cesty k sebe ako žene, spoznávanie a prijatie svojej premenlivosti, rozvíjanie láskavého prístupu k sebe, prejavovanie záujmu a úcty či uznania, podpora sebavedomia, samostatnosti, sebadôvery.

3.stretnutie

Ásana archetyp KŇAŽKY s protipólom, ženská múdrosť, spiritualita, intuícia, uzatváranie a ukončovanie cyklov, ktoré potrebujú koniec, aby sme mohli začať tvoriť niečo nové, v inej kvalite, domáca terapia pre rozvoj šamanky v nás, starostlivosť o naše telo a jeho liečenie.

4.stretnutie

Ásana archetyp HEREČKY s protipólom, emócie, ktoré prežívame, tvorivosť ako základ pre rozvoj zdravých vzťahov s mužmi, prežívanie a vyjadrovanie pocitov a svojej emocionality, liečenie zranení a skrytých strachov vo vzťahoch s mužmi.

5. stretnutie

Ásana archetyp MILENKY s protipólom, prijatie svojho tela v ktorom je naša sexualita a schopnosť tvoriť nový život, partnerské vzťahy a láska, vzájomné spojenie, spolupráca, porozumenie a naplnenie vo vzťahu s mužom, vaječníky ako zdroj nášho prepojenia s materskou rodovou líniou, tanec pre panvu

6. stretnutie

Materský energetický okruh a dynamika panv. dna, otvorenie Materského energetického okruhu a zapojenie dynamiky panvového dna, príprava na  cvičenie s vajíčkom. Slávnostná ceremónia – rituál Mohendžodáro,  ukončenie kruhu.

Praktické informácie:

Kurz spolu obsahuje 6 lekcií, tj. 42 hodín, 1 lekcia = 7 hodín. V každom stretnutí je započítaná prestávka na obed 1 hodinu. Kurz je vystavaný ako kontinuálny – to znamená, že každá lekcia nadväzuje na predošlú. Neodporúča sa vynechávať alebo chodiť sporadicky. Na kurz je potrebné vopred sa prihlásiť.

Úvodné stretnutie je zároveň ukážkovým stretnutím a je určené ženám, ktoré majú ohľadom tantra jogy otázniky a nevedia si úplne predstaviť obsahovú náplň kurzu. Cieľom ukážkovej hodiny je umožniť ženám zažiť úvod do Mohendžodára na vlastnej koži, zažiť silu skupinky a energiu iných žien, nacítiť si lektorku a potom sa rozhodnúť, či budú kurz navštevovať. Na druhom stretnutí sa kruh uzatvára.

Zásadným predpokladom na to, aby tantrické techniky priniesli žiadaný efekt je intimita. Cieľom je vytvoriť pre ženy bezpečný priestor, kde sa budú cítiť uvoľnene a dôverne. Z toho dôvodu beží kurz ako uzavretý – to znamená, že nie je možné pridať sa do skupinky už rozbehnutého kurzu umenia tantra jógy.

Kurzom Vás bude  sprevádzať Barbora Sihelská

Na cestu tantry ma priviedla vnútorná nespokojnosť s prežívaním vlastnej intimity a sexuality, nefungujúce vzťahy, túžba po poznaní svojej hĺbky a potreba stretávať sa s otvorenými ľuďmi, spoznávať svoje hranice a zdieľať osobné skúsenosti.

Tantra predstavuje pre mňa umenie žiť svoj život PRAVDIVO, otvára vo mne láskavosť, hravosť, radosť a autenticitu, učí ma plynúť životnými situáciami s ľahkosťou a nadhľadom – ako Žena.

Vďaka tantre a jej technikám som pochopila, čo to znamená „prevziať za svoj život zodpovednosť“ – opustenie starých programov, oprostenie sa z role obete a ukončenie drámy hľadania vinníkov vo vonkajšom svete prináša so sebou obrovský dar VOĽNOSTI a schopnosti zodpovedať za svoju realitu TU a TERAZ.
V neposlednom rade ma tantra učí poznať a komunikovať svoje potreby na úrovni sexuálnej, emočnej a duchovnej. Vedome dávať a prijímať, odovzdať sa, ale aj vedieť povedať NIE. Odmietnuť bez toho, aby som sa cítila zodpovedná za pocity druhej osoby – byť SLOBODNOU.
Ďakujem meditačnému centru, kde sa umeniu tantry učím, za krásne zázemie, ktoré mi poskytuje. Ďakujem jeho lektorom, za ich láskavý prístup, neposudzovanie, neodsudzovanie, podporu a zážitky, ktoré mi sprostredkúvajú.
Ďakujem SEBE, za odvahu ísť do hĺbky a postaviť sa zoči – voči svojím strachom, za odvahu výjsť zo zóny zdanlivého komfortu a vytrvať….aby som mohla objavovať a prehlbovať svoju Ženskú podstatu. Ďakujem aj môjmu partnerovi za to, že mi umožňuje rásť a dôveruje mi.

4-ročný výcvik vo forme celoročnej školy Mohendžodáro I.(Materský okruh, Kundalini energia), II.(Vnútorná žena, Mystický rituál Mohenjo Daro), III.(Vnútorný muž, Ženské meditácie Mohenjo Daro), IV.(Intímne masáže, Akupresúra pohlavných orgánov) som absolvovala a certifikát lektorky tantra jógy pre ženy som získala pod vedením zakladateľky Mohendžodáro v Európe – MUDr. Moniky Sičovej v Sugama Osho meditačnom centre Lažánky.

Tešíme sa na Vás!