* Pondelok: 18:00 – 19:15 
* Streda: 16:30 –  17:45
* Cena celého kurzu : 35 €/cena za hodinu: 7
* Lektor : Janka Sukeníková
O kurzoch:

Kurzy JOGY sú vhodné aj pre začiatočníkov aj mierne pokročilých, ktorí majú záujem si svoje poznatky pripomenúť a prehĺbiť.
Hlavným dôvodom k cvičeniu Hatha jogy je zlepšenie mentálneho a fyzického zdravia, nájsť alebo objavovať cestu k sebe, zharmonizovať myseľ a telo…

Otvárame dva kurzy:

JOGA pre začiatočníkov v pondelok o 18:00 hod. – PRIHLÁSENIE TU

JOGA Pre začiatočníkov v stredu o 16:30 hod. – PRIHLÁSENIE TU

Slovo Hatha je zložené zo sanskrtských slovných koreňov ha a tha. Časť „ ha“ prezentuje mužský element / energiu slnka, yang / a „tha“ je ženský element / lunárna energia, yin/. Cieľom Hatha jogovej praxe je zjednotiť tieto dva elementy, dosiahnuť uvoľnenie a harmóniu tela, mysle a duše.

Počas lekcií pre začiatočníkov si prejdeme jednotlivé dychové cvičenia a techniky, prácu s dychom a jeho dôležitosť ako takú. Naučíme sa a zacvičíme si pozdravy slnku a pozdravy mesiacu – konkrétne jogínske zostavy. Súčasťou lekcie bude aj relaxácia a oddych, na načerpanie sily, na spojenie sa so sebou a s prítomným okamihom takým, aký je. Na lekcii prebieha kontinuálne práca s našou mysľou, s technikou mindfulness – vedomým bytím a tiež pozorovanie mysle, použité sú teda aj pozorovacie techniky. Prostredníctvom vizualizácie prebieha zvedomovanie si vlastného tela. Prehĺbime komunikáciu so sebou a budujeme láskyplný vzťah.

Hodiny sú zameraná na:

– celkovú harmonizáciu,

– odbúravanie svalových disbalancií,

– prácu s emóciami,

– budovanie rešpektu voči vlastnému telu,

– vedomé pozorovanie našich potrieb v čase tu a teraz,

– prácu so sebaláskou.