INŠTRUKTORI

Eva Marková

Eva Marková

Joga, PowerJoga, GravidJoga, Individuálne terapie

O Evke

S Jogou a Powerjogou som sa prvý krát stretla pred 17 rokmi, ešte keď som žila v Bratislave. Popri rýchlom životnom štýle som hľadala cvičenie prospešné nielen pre moje telo ale aj také, ktoré by dokázalo skľudniť moju myseľ. Jednoducho som sa potrebovala cítiť lepšie a spokojnejšie. Mala som síce dobrú prácu, kopec priateľov okolo seba no veľakrát mi v tej mojej každodennej mozaike niečo chýbalo. Po prvej hodine powerjogy, ktorá bola mimochodom pre pokročilých 🙂 som síce ledva dokráčala domov, no na TEN POCIT nikdy nezabudnem. Vyčarila mi úsmev na tvári a vedela som že toto je tá MOJA CESTA 🙂

ALMA štúdio som založila v roku 2011, po absolvovaní prvého Inštruktorského kurzu PowerJogy. Odvtedy som absolvovala mnoho kurzov a workshopov a  neustále sa vzdelávam nielen v Jogovej praxi, ale aj v iných pohybových terapiách – Continuum Movement, Play – Fight, Tanečno – pohybová terapia, Kraniosakrálna Biodynamika…atď

Inštruktori

Všetky kurzy sú pod vedením certifikovaných lektorov s bohatými skúsenosťami. Obsah odborných cvičení Vám zaručí udržanie vnútornej i vonkajšej harmónie.

Lívia Hanzelová

Lívia Hanzelová

Hatha Joga

O Lívii

JÓGA a JA….s jógou som sa stretla asi pred tromi rokmi. Hľadala som spôsob ako utíšiť moju veľmi aktívnu myseľ, ktorá mi spôsobovala príliš veľa stresu. Joga akoživotný štýl sa stala mojou cestou, mojím smerom ako stíšiť myseľ a dostať sa hlbšie k sebe a svojmu sebarozvoju. Spoznať samú seba a nájsť pokoj v  duši.

Martina Zurovac

Martina Zurovac

Joga

O Martine

Som inštruktorka hattajogy s dynamickými prvkami, ktorej sa  venujem už vyše 10 rokov.

“Hodiny sú rovnovážne rozvrhnuté tak, aby sme posilnili a ponaťahovali celé telo v rôznych asanach a na rôznych úrovniach. V neposlednej rade sa venujeme správnemu dýchaniu a dychovým cvičeniam.”

Zuzana Bisáková

Zuzana Bisáková

Hatha Joga, Joga a zdravý chrbát

O Zuzane

Hovorí sa, že keď je žiak pripravený, učiteľ sa nájde. K joge ako takej som sa dostala pred zhruba 5 rokmi a veľmi rýchlo som si uvedomila, že bude súčasť mojej cesty. V Chorvátsku som absolvovala 300 hour Teachers Training Certificate ( European Yoga Federation and World Movement for Yoga and Ayurveda) a naďalej si pravidelne rozširujem svoje znalosti v oblasti jogy, meditácie a vôbec znalosťami, ktoré mi pomáhajú rásť, transformovať a napredovať. Napriek tomu, že som bola vždy fyzicky aktívna a pravidelne robila rôzne aktivity ako pilates, plávanie, potápanie, lyžovanie, pri objavení jogy som si uvedomila, že mi prináša niečo viac než len krátkodobý pocit radosti z pohybu, ale harmonizuje celé moje bytie, prináša vnútornú pohodu,  naplnenie a posilňuje fyzické zdravie. Joga spája a prepája.  Nejde len o fyzické cvičenie, perfektné dosiahnutie pozícií. Utišuje našu večne zaneprázdnenú myseľ a učí nás prevziať za seba zodpovednosť. 

Karolína Bašteková

Karolína Bašteková

Joga a zdravý chrbát, PowerJOGA

O Karolíne

Ja a jóga máme dobrý a dlhoročný vzťah. Myslím, že jógu som si vybrala preto, že je to cvičenie, pri ktorom človek vníma svoje telo, učí sa ho poznať a rešpektovať. Je to cvičenie veľmi komplexné a každý si z neho môže vziať to, čo potrebuje.
Začala som s jógou 17 rokov dozadu. Vtedy bola na Slovensku relatívne v plienkach. K rôznym štýlom a hlbšiemu poznaniu jógy ako filozofie som pričuchla až vo svete, kde som neskôr začala jógu aj učiť.Spoznala som inštruktorov z roznych krajín a s nimi aj rozne štýly a prístup k cvičeniu. Vždy mi pomáhala a prispôsobovala sa mojim potrebám. Asi ako každý, kto presedel v škole a práci väčšinu času, som bola nadšená z toho, že ma prestal boliet chrbát. Neskôr mi jóga vedela zdvihnúť sebavedomie aj náladu, keď sa mi podarili  náročnejšie pozície. Vinyasa mi pomohla
nabiť sa energiou, pranayama ukľudniť sa, koncentrovať, jóga nidra a meditácia s insomniou. Prenatálna jóga ma sprevádzala v tehotestve, hatha a terapeutická jóga v ťažkom období prvých rokov materstva.
Svoje vedomosti a skúsenosti odovzdávam s potešením ďalej.

Martina Gajdošová

Martina Gajdošová

Hatha Joga, Joga s prvkami Yin

O Martine

“Volám sa Martina, cvičím jógu, ktorá ma baví a napĺňa. Jóga je pre mňa cieľ, cesta, ktorou chcem kráčať a prostriedok, ktorý ma niekam vezie, umožňuje každému rásť. Pomocou jógy si môžete vytvoriť lepší a krajší vzťah so sebou samým. Môžete mať silnejšie, zdravšie telo, možno i pokojnejšiu myseľ, stačí to skúsiť 🙂 Na hodinách sa postupne naťahujeme, zobúdzame telo, trošku sa zahrejeme, započúvame do svojho vnútra a nakoniec zrelaxujeme. “

Deny Puffler

Deny Puffler

Vinyasa Joga , Acro Joga

O Deny

Prvý krát som k joge ako väčšina ľudí „pričuchla“ na hodine Power jogy. Spočiatku ma zaujímala iba jej fyzická stránka, no veľmi rýchlo som pochopila, že ide o niečo omnoho hlbšie. Experimentovaním a skúšaním rôznych štýlov jogy mi nakoniec najviac rezonovala Vinyasa joga. Tej sa intenzívnejšie venujem posledných 5 rokov. Moja prax a neutíchajúca zvedavosť po viac vedomostiach o joge ma priviedli v auguste 2019 až do Thajska. Absolvovala som tam mesačný celosvetovo-uznávaný certifikát inštruktora jogy RYT 200h. Mojim zámerom je zdieľať vedomosti, ktoré som počas svojej praxe a štúdia nadobudla a šíriť myšlienku jogy. Teda vzbudiť v ľuďoch podnety na uvedomovanie sa vo všetkých sférach ich života. Popri joge sa venujem už vyše 3 rokov AcroYoge. Fascinuje ma jej hravosť a komplexnosť.