* štvrtok: 19:30 – 20:45 
* Cena: 8 €
* Lektor: Lucia Mackov

Na kurz je potrebné sa vopred prihlásiť.

 

Info:
Pozývam Vás na otvorené hodiny Ashtanga jógy v štýle Mysore – 1. séria
Nestaviam sa do role učiteľa, iba s pokorou odovzdávam to čo mi bolo dané pochopiť z funkčnej metódy ashtanga jogy, ktorá už niekoľko rokov spolu s učením ayurvédy formuje môj život.
Rada by som prepojila ľudí so skúsenosťami s praxou ashtanga jogy a ľudí nových, ktorých táto metóda osloví. Bola by som rada ak by v Žiline vznikla komunita pre spoločnú prax kde sa budeme učit a motivovať sa navzájom.
Čo je Mysore štýl?
V tradičnom učení jógu neprecvičujeme, ale učíme a teda vedieme ľudí k vlastnej samostatnej jógovej praxi.
Mysore štýl učenia je tradičná individuálna prax v skupinovom prostredí. Každý cvičí nezávisle, v tempe svojho dychu. Každý si buduje svoju prax individuálne pod dohľadom učiteľa. Ten vie poskytnúť v jednotlivých pozíciách dopomoci či už slovom alebo fyzicky.
Čo je ashtanga yoga
Ashtanga jóga je tradičná škola jógy s niekoľkotisícročnými koreňmi.
Jej základným pilierom je veľmi logická a štrukturovaná technika -VINIASA- Je to umenie vkladať pohyb do dychu. Je to trénovanie pozornosti. Jóga je stav kde sa nenachádzajú iné myšlienky.
Pre koho je ashtanga yoga určená
* Pre tých, ktorí si chcú budovať vlastnú prax.
* Pre tých, ktorí sa chcú jóge venovať aktívne.
* Pre tych, ktorí sa chcú naučiť sériu asán na domácu prax.
* Pre tých, ktorí sú zvedaví.
* Pre tých, ktorí sa cez svoje telo a dych chcú o sebe niečo naučiť.
Joga vie pohladiť, uzemniť, upokojiť ale vie nás aj pekne preplieskať. Je to nástroj na skrotenie mysle. Nastavuje zrkadlo, vracia nás do stredu. Je to cesta k sebe samému.
Teším sa na Vás
Lula
Patthabi Jois povedal:
“Každý môže praktizovať. Starý človek, mladý človek, chorý aj zdravý, slabý aj silný. Jediný kto jogu nemôže praktizovať je lenivý človek.”