* Utorok:  19:15 – 20:15 hod.
* Cena: 9 €
* Lektor: Katka Sýkorová

 

O hodine:
Ashtanga yoga – VEDENÁ HODINA
skrátená vedená hodina prvej série Ashtanga jogy. Vhodné pre tých čo už skúsenosti z jogou majú, nemusí to byť len Ashtanga. Ak ste začiatočník a láka Vás to, kľudne prídite môžte sa pridať alebo len pozerať a sami zistíte či je táto hodina vhodná pre Vás.
Ashtanga joga je prastará metóda skľudnenia vlastnej mysle a a naše telo sa vďaka nej stáva fyzicky, psychicky aj energeticky zdravším.
Vo svojej originálnej forme je toto „cvičenie“ určené pre každého bez rozdielu výkonnosti a veku. Je to meditácia v pohybe, kde sa dychu prispôsobuje pohyb. Detoxikuje telo a zlepšuje výkonnosť. Telo cvičením produkuje teplo, silno sa zahrieva a potením sa detoxikujú nie len svaly, ale aj vnútorné orgány, zlepšuje sa cirkulácia a trávenie, telo sa stáva ľahším, silnejším, ohybnejším, naša myseľ je kľudnejšia a rozhodnejšia. Taktiež sa treba pripraviť nato, že sa na hodine výraznejšie spotíte.
Ashtanga joga je ucelená séria na seba nadväzujúcich pozícií (asán). V jednotlivých pozíciách je krátka výdrž a potom nasleduje prechod (vinyasa) do nasledujúcej pozície. Pozície plynule nadväzujú jedna na druhú.
Pri cvičení Ashtanga jogy sa  kľúčová pozornosť venuje dýchaniu. Spojenie vinyasy s rytmickým hlbším dýchaním vytvára tok energie, teplo, ktoré zahrieva telo, okysličuje a vyživuje orgány, uvoľňuje nežiadúce toxíny a čistí nervový systém.  Teplom sa získava prístup k pohybom a oblastiam, ktoré boli predtým ztuhnuté alebo zablokované. Výsledkom je úľava a pocit ľahkosti.
Na našom NOVOM základnom kurze, preberieme skrátenú časť prvej série Ashtanga jogy a v druhej polovici sa budem venovaťuž  praxy a to formou ako vedených hodín tak aj hodín štýlom mysore.( kde si každý cvičí vlastným tempom a tým pádom má učiteľ viac možností dopomoci).
Tešíme sa na Vás spolu s Katkou