* Streda: 16:30 –  17:45
* Cena: 7 €
* Lektor : Janka Sukeníková
O hodine:

Táto hodina JOGY je vhodná aj pre začiatočníkov aj mierne pokročilých.
Hlavným dôvodom k cvičeniu Hatha jogy je zlepšenie mentálneho a fyzického zdravia, nájsť alebo objavovať cestu k sebe, zharmonizovať myseľ a telo…

Slovo Hatha je zložené zo sanskrtských slovných koreňov ha a tha. Časť „ ha“ prezentuje mužský element / energiu slnka, yang / a „tha“ je ženský element / lunárna energia, yin/. Cieľom Hatha jogovej praxe je zjednotiť tieto dva elementy, dosiahnuť uvoľnenie a harmóniu tela, mysle a duše.

 

Počas lekcií pre začiatočníkov si prejdeme jednotlivé dychové cvičenia a techniky, prácu s dychom a jeho dôležitosť ako takú. Naučíme sa a zacvičíme si pozdravy slnku a pozdravy mesiacu – konkrétne jogínske zostavy. Súčasťou lekcie bude aj relaxácia a oddych, na načerpanie sily, na spojenie sa so sebou a s prítomným okamihom takým, aký je. Na lekcii prebieha kontinuálne práca s našou mysľou, s technikou mindfulness – vedomým bytím a tiež pozorovanie mysle, použité sú teda aj pozorovacie techniky. Prostredníctvom vizualizácie prebieha zvedomovanie si vlastného tela. Prehĺbime komunikáciu so sebou a budujeme láskyplný vzťah.

Lekcia je zameraná na:

– celkovú harmonizáciu,

– odbúravanie svalových disbalancií,

– prácu s emóciami,

– budovanie rešpektu voči vlastnému telu,

– vedomé pozorovanie našich potrieb v čase tu a teraz,

– prácu so sebaláskou.