* Štvrtok:  19:00 – 20:00
* Cena: 8 €
* Lektor: Jana Sukeníková
O hodine:

Vedená meditácia je jednou z meditačných techník, kedy sa prostredníctvom vizualizačných, pozorovacích, dychových a relaxačných techník vedie meditujúci do hlbokého uvoľnenia. Pracujeme spoločne na všetkých úrovniach – fyzickej, emocionálnej, duchovnej aj duševnej. Rozvíja sa naše vnímanie, všímavosť svojho tela, dychu, emócií, prežívania. rozvíja sa tiež spokojnosť, vďačnosť a radosť.

V sprievode malebných zvukov jednotlivých hudobných nástrojov je navodený bezpečný priestor na vnútornú prácu, na dobitie bateriek, uvoľnenie nervovej sústavy, vyplavenie emócií, prílev novej energie, priestor na aktiváciu samoozdravných procesov tela. Meditáciou nás prevedú (okrem lektorky)  hudobné nástroje – tibetské misy s ich liečivými vibráciami alikvótnych tónov, šamanský bubon, ktorý nás spája priamo s naším stredom, s naším srdcom. Vypočujeme si aj zvuk indiánskeho a šamanského chrastidla, jemnučkej zvonkohry koshi, dažďovej palice, ktorá nás dostane do hlbín elementu vody a ríše emócií, a tingše, ktoré sú zliatinou siedmych kovov (takisto ako tibetské misy) a nesú v sebe obrovsú harmonizačnú a liečivú silu.

Pomocou vedomého vnímania a pozorovania myšlienok sa dostaneme do väčšej hĺbky, bližšie k sebe. Odpájame sa od externého, vonkajšieho sveta a spúšťačov, napájame sa na svoje vnútro, na múdrosť svojho tela a duše.

Doprajme si hodinku času pre seba, pre svoje telo, pre svoju dušu a skvalitnime svoj život vnímaním prítomného okamihu prostredníctvom seba a svojho dychu. Počas lekcie budeme vnímať nielen zvuky, ale aj vône, špeciálne namiešané pre túto harmonizáciu v sprayi, ktorý pre vás s láskou pripraví lektorka so zámerom vyliečenia a uvoľnenia. 

Táto otvorená hodina je určená pre všetkých, ktorí

– vedia, aké dôležité je zastavenie sa, priestor pre seba a oddych

– sú zvedaví

– potrebujú sa uvoľniť a zároveň načerpať novú silu

– pracujú na sebe vrámci sebavzdelávania, sebarozvoja a zveľaďovania svojho vnútorného sveta alebo aj nie

– sú milovníci zvukov a vôní rôzneho druhu

– sú vnímaví

– majú záujem sa spoznať a navrátiť sa naspäť k sebe

– sú ochotní konfrontovať sa so svojimi tieňmi

– milujú pozíciu shavasany 🙂

Vďaka pravidelnému spájaniu sa so sebou sa nám skvalitňuje spánok zlepšuje koncentrácia, sme si vedomejší seba počas bežných dní, uvedomujeme si prítomný okamih, odbúrava sa stres, podporuje sa tvorivosť, kreativita, so strachmi sa nám pracuje ľahšie, správna tvorba hormónov sa ustáľuje, sme viac bdelí, kvitneme, rozvíjajú sa nám vnemy, prijímame samých seba, sme v sebaláske.

Meditačná, zvuková a aromaterapeutická harmonizácia je vhodná pre všetky vekové kategórie, pre ženy aj pre mužov.