* Utorok: 17:45 – 19:00 hod.
* Cena: 8 €
* Lektor: Martina Gajdošová

 

O hodine:

Hodina je vhodná aj pre začiatočníkov aj mierne pokročilých.

Každá hodina je odlišná a každý si z nej odnáša niečo iné. Verím, že to môže byť zdravšie, silnejšie telo, väčší pokoj, krátky pocit zastavenia mysle či noví priatelia.
Ak by som ju mala opísať prakticky, vychádzam z Hatha jogy, spolu sa učíme a prehlbujeme základné asány doplnené o variácie, ktoré som sa priučila od ďalších učiteľov jógy.
Aj keď rada skúšam pozície kde sa telo zamotá a posúva hranice, myslím, že práve v tých jednoduchších máme väčší priestor vydať sa na cestu sebapoznania.
Asány pôsobia na naše svaly, orgány ale i emócie a myseľ.
Na hodinách vzniká priestor kde sa môžeme naučiť viac počúvať a rešpektovať svoje telo, obrátiť pozornosť do vnútra a objaviť tam niečo nové.

V praxi sa Hatha Joga zameriava na vyrovnanie a harmonizáciu oboch strán ľudského tela a energií v ňom, prostredníctvom rozvíjania rovnakej sily a flexibility.

Hatha Joga zahŕňa systém fyzických pozícií (asan), dýchacích a relaxačných techník. Asany sa necvičia v podobe plynulého toku ako to je v Power joge, ale jednotlivo, držia sa dlhšiu dobu, kladie sa dôraz na ich precítenie. Je to na pohľad jemný, no vnútorne veľmi intenzívny spôsob cvičenia. Je ideálnym cvičením pre všetkých, ktorí chcú dosiahnuť dobrý zdravotný stav a flexibilitu, je veľmi účinná na kondíciu svalov, šliach a kĺbov, ako aj na optimalizáciu funkcií telesných, vnútorných orgánov.

Hodina  je zameraná na:

  • uvedomenie si vlastného tela, pohybu a nášho vzťahu k sebe samým
  • správne dýchanie ako aj skĺbenie dychu s pohybom
  • je vhodnou prevenciou bolestí chrbta spôsobenou nesprávnym držaním tela, zlými pohybovými návykmi, jednostranným zaťažením
  • odbúravanie stresu a napätia – skľudnenie mysle
  • dosahovanie rovnováhy – harmónie tela a mysle